HAKKIMDA

Uzman Klinik Psikolog- Aile Danışmanı M. Berk Karaoğlu, Eskişehir doğumlu olup kendi adı ile kurduğu çocuk, ergen ve yetişkin birimlerinden oluşan Özel Berk Karaoğlu Aile Danışma Merkezi'nde danışanlarını görmektedir.

Klinik Psikolog M. Berk Karaoğlu 2009 yılında Ankara'da "Psikoloji Lisans Eğitimi"ni bitirdikten sonra aynı üniversitenin hastanesi olan Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde yaklaşık 2 sene görev yapmıştır.

2011 yılında Yedek Subay olarak bir yıl süren askerlik hizmetini psikolog olarak GATA TSK Ankara Özel Bakım Merkezi’nde tamamlamıştır.

Yaklaşık 3 yıl boyunca Özel Kent Hastanesi’nde Psikolog olarak görev almıştır.

T.C Sağlık Bakanlığı'nın Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları sınavını başarı ile geçerek "klinik uygulamalarda görev yapabilme hakkı"nı elde etmiştir.

Klinik Psikoloji alanlarında görev alabilme yetkisinin bulunması yanısıra akademik olarak Yakın Doğu Üniversitesi Tezli Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayıp "Uzman Klinik Psikolog" ünvanını almıştır. Yüksek Lisansını "Evli Bireylerde Benlik Saygısının Çift Uyumu ve Cinsel Doyum Üzerindeki Etkisi" isimli akademik çalışma ile tamamlamıştır ve bu çalışma ile aile ve çift ilişkileri, bireylerin benlik algıları ve cinsel konular üzerine birçok önemli bulguya ulaşmıştır.

Alsancak'ta bulunan Özel Berk Karaoğlu Aile Danışma Merkezi'nde çocuk, ergen, bireysel ve aile danışmanlığı alanlarında merkezin kurucusu olan M. Berk Karaoğlu danışanlarını görmektedir. 

 

Uygulamada Ön Plana Çıktığı Alanlar

 -          Aile – Evlilik Terapisi (İlişki sorunları, Boşanma Süreci, Boşanmış Ailelerin çocuğa yaklaşımı vs.)

-          Cinsel Problemler ( Cinsel isteksizlik, Vajinismus, Erken Boşalma, Sertleşme Problemleri vs.)

-          Çocuk, Ergen ve Yetişkin Psikolojisi

-          Kaygı Bozuklukları ( Panik Bozukluk – Sınav Kaygısı -  Obsesif Kompulsif Bozukluk -temizlik, kontrol etme takıntıları vs.)

-          Kişilik Bozuklukları (Davranış Problemleri, Kişilik Testleri)

 

Katıldığı Mesleki Eğitimler, Seminerler, Bildiriler ve Sertifikalar

 -         T.C  Sağlık Bakanlığı Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetkilendirme Sertifikası

-          Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

-          Cinsel Terapi Eğitimi ve Süpervizyonu – CİTEB (Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü)

-          CİTEB Eğitmeni (Cinsel Terapist Eğitmeni)

-          İnternational Sexual Health Congress 2015 - Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi 2015 (Lecturer - Konuşmacı olarak yer almıştır) 

-          Prof.Dr. Refia PALABIYIKOĞLU tarafından Klinik Gözlem, Görüşme ve Test Uygulamaları danışmanlığı.

-          Türk Psikologlar Derneği – Gevşeme Egzersizi Eğitimi

-          Çocuk ve Ergen Psikoterapi Sertifika Eğitimi –  Prof. Dr. Ayşen BAYKARA

-          Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi – Ankara

-          Türk Psikologlar Derneği – Bilişsel Açıdan Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yolları Eğitimi

-          Şema Terapi Eğitimi - Dr. Alp Karaosmanoğlu - İstanbul

-          Ege Üniversitesi Doğuma Hazırlık Eğitici Eğitimi 

-          İzmir Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Derneği -  " Rüyalar ve Gerçeklik" Kongresi Katılım Belgesi 

-          TFF Psikolojik Performans Danışmanlığı Kursu Katılım Sertifikası (Türkiye Süper Lig kulüplerinde görev alabilme yetkisi)

-          Şizofreni tedavisinde yeni başlangıç noktası-  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Prof. Dr. Xavier AMADOR (Columbia University, USA), Prof. Dr. Robin EMSLEY (University of Stellenbosch, South Africa)

-          10 Mayıs Psikologlar günü etkinliği kapsamında Ankara Ufuk Üniversitesi ‘nde düzenlenen  “Medya ve Sağlık” konulu panelde konuşmacı olarak yer almıştır.

-          13. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi (Hacettepe Üniversitesi) – Doç. Dr. Azmi Varan önderliğinde transaksiyonel analize dayalı çalışma grubuna ve “Spor Psikolojisi ve Sporda Şiddet” başlıklı çalışma grubuna katılmıştır.

 

Eskişehir Web Tasarım