Kadınların Cinsel Problemleri

Kadınların Cinsel Problemleri

Toplum tarafından cinsel sorunlar sadece erkeklerin başına geliyor gibi kabul görse de kadınlar da cinsel birliktelikte sorunlar yaşayabiliyor. Vajinismus sorunu kadınlar için duygusal ve psikolojik olarak tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Tedavi süresinde çiftin birbirlerine destek veriyor olması gerekmektedir. İzmir’de işin uzmanı olan İzmir vajinismus doktoru M. Berk Karaoğlu size en uygun tedavi yöntemlerini sunmaktadır.

 

Vajinismus Tedavisi Nasıldır?

 

İzmir Terapi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde görev yapmakta olan M. Berk Karaoğlu cinsel terapiye önem vermekte, gerek erkek gerek kadınların cinsel problemlerine yardımcı olmaktadır. Doktor M. Berk Karaoğlu’nun tedavisine göre vajinismus umutsuzluğa kapılmadan çözüme ulaştırılması gereken bir süreçtir.

 

Vajinismus; kadınların cinsel birleşme sırasında kasların istemsiz olarak kasılması sayesinde penisin girememesi ve cinsel birlikteliğin sağlanamaması durumudur. Bu sorun birçok etmene bağlı olabilir. Önemli olan bu etmenin ne olduğunu bulabilmek ve çözüm odaklı çalışabilmektir. Yaklaşık 10 seans süren bu uygulamada şehir dışından gelen çiftler ve kadınlar için de 3-4 günlük yoğunlaştırılmış programla destek vermektedir.


Geri
Eskişehir Web Tasarım