Vajinismus Doktoru

Vajinismus Doktoru

Vajinismus Nedir?

 

Vajinismus ilişki anında kadının istemsizce vermiş olduğu kasılma, kaçma ve korku tepkileridir. Bu durumun zamanla düzeleceğini düşünmek veya bu tepkiler olmasına rağmen zorlayarak denemelerde bulunmak vajinismusun şiddetini arttırmasına neden olacaktır ve hayatı yaşanmaz hale getirecektir. Çiftler zaman kaybetmeden tedaviye başlamalıdır. Bu tedavide hastanın, eşinin ve doktorun uyumu çok önemlidir. Erkekler genellikle tedavi sürecinde eşlerinin yanında olmalarından çekinirler. Vajinimus doktoru olanların tavsiyesi tedavi süresi boyunca eşlerine gereken manevi desteği vermeleri doğrultusundadır.

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Tedavi tekniğinde “Bilişsel + Hipneterapi + Davranışçı” olarak bütüncül bir yaklaşım kullanılarak tedavi edilir. Toplamda iki buçuk saatlik bir terapi ile 12-36 saat süresince çözüm sağlanıyor. Bu nedenledir ki vajinismus tedavi edilebilir, korkulacak bir hastalık değildir. Vajinismus erkeği ise genellikle bu sorunu yaşayan eşini anlamakta zorluk çeker. Neden bu kadar çok teki verip kaçıyorsun, yoksa beni artık istemiyor musun? Diye düşünür. Bu çok da doğru olmayan bir bakış açısıdır. Öncelikle erkeğin şunu çok iyi bilmesi gerekir; vajinismus istem dışı bir tepkidir.

 

Çevrenizdeki birçok evli çift bu durumu yaşamaktadır. Konuşulmaya utanılan, akrabalarıyla bile paylaşmaya çekinen bu çiftler sorunun sadece kendilerinde olduğunu düşünürler. Tedavisi mümkün olan bu rahatsızlığın evliliğine zarar vermesine izin vermeyin. Uygun olmayan tedavilerle zamanınızı kaybetmek yerine uzman bir vajinismus doktoru ile tedavinizi başlatın.


Geri
Eskişehir Web Tasarım